infoyankee@ztrade.cz 731 648 024 (PO-PÁ 8:00-14:30)
Prodejny
Přihlásit
Vítejte zpět
Zapomněli jste heslo?
Jsem tu poprvé Zaregistrovat se
Košík
Doprava od 49 Kč a pro objednávky nad 1 000 Kč doprava zdarma.

Historie značky

Fascinující příběh dvou talentovaných čínských přistěhovalců je ztělesněním amerického snu o úspěchu. Z malého sklepa, kde odlévali své první výtvory do plechovek od polévek Campbell‘s, se dostali do miliónů domácností po celém světě, kde svými svíčkami harmonizují energii.

V roce 1994 začala Mei Xu (čti mei ši) s manželem Davidem Wangem vyrábět v americkém Marylandu vonné svíčky, které si původně dělali doma pro radost. Mei měla diplomatické vzdělání a navíc byla komunikativní, kreativní a měla vkus. Při častých návštěvách newyorského obchodního domu Bloomingdale‘s si všimla, že interiérové doplňky jsou staromódní a potřebují změnu.

S Davidem se tedy rozhodli vytvořit svíčky v čistém designu a s komplexními vůněmi, protože na trhu chyběly. Své značce dali jméno Chesapeake Bay Candle podle pobřeží, kde rádi trávili své chvíle. Výroba, která začala v jejich maličkém sklepě, se během jediného roku dostala do renomovaných obchodních domů včetně Bloomingdale‘s.

V roce 2010 byli osloveni kanceláří amerického prezidenta, aby vytvořili luxusní dárkovou sadu svíček pro hosty Michelle Obamové. Byli také vyhlášeni jednou z nejrychleji se rozvíjejících amerických soukromých společností. Mei se stala díky inspirativní životní filozofii pravidelným hostem diskusních pořadů a podcastů jako charismatická podnikatelka s nosem na voňavé trendy a skvělým smyslem pro design.

V roce 2017 Mei po prodělané nemoci a náročné léčbě skončila v pozici generální ředitelky své firmy a prodala úspěšnou značku vonných svíček nadnárodní společnosti Newell. Tak se Chesapeak Bay Candle zařadila po bok dalších slavných značek interiérových vůní: Yankee Candle, WoodWick a Millefiori Milano.

Chesapeake Bay Candle i dnes navazuje na původní tradici rodinné firmy, avšak se silnou společností za zády. Podstatou kolekce Mind & Body, kterou Mei vytvořila za použití hladkých sklenic, sójového vosku a kvalitních esenciálních olejů, zůstává hluboké pochopení vlivu vůně na lidské emoce. Sortiment svíček zůstává aktuální díky pravidelné analýze trendů ve vůních, módě a umění ve spolupráci s agenturami a slavnými parfémářskými domy ve Francii.

Misí Chesapeake Bay Candle je uspokojit požadavky náročných zákazníků, kteří oceňují přírodní produkty s čistým konceptem bez okázalosti, a vrátit do našich domovů pozitivní energii díky aromaterapii.

„Když jsem bloumala po Bloomingdale‘s, vnímala jsem obrovský rozdíl mezi moderním designem v odděleních s oblečením a mezi patry s nábytkem a doplňky, vypadaly jak z domu našich babiček. Představila jsem si tu elegantní ženu, jak vchází v kabátě od Donny Karan do tmavého a nudného bytu.“ - Mei Xu

Všechna práva vyhrazena © Yankeesvicky.cz 2024