infoyankee@ztrade.cz 731 648 024 (PO-PÁ 7:00-17:00)
Prodejny
Přihlásit
Vítejte zpět
Zapomněli jste heslo?
Jsem tu poprvé Zaregistrovat se
Košík
Doprava od 49 Kč a pro objednávky nad 1 000 Kč doprava zdarma.

Hlavní je kompletní jezírko

Svíčky vždy nechejte rozpustit až k okraji sklenice, aby vám kolem knotu nevznikal tzv. tunel, kdy se při příštím zapálení svíčka opět rozpustí jen tam, kde byla rozpuštěná minule - vosk má totiž "paměť".

Svíčky Yankee Candle Signature mají dva až pět knotů, které zajišťují rychlé rozpuštění voskového jezírka a rovnoměrné hoření. Budete ohromeni intenzitou vůně! Díky hladké směsi se sójovým voskem je hoření čisté, vzniká minimum sazí a svíčka vám zaručí mnoho hodin příjemné atmosféry u vás doma. Také svíčky Chesapeake Bay Candle díky čistému sójovému vosku perfektně hoří a nejširší verze má tři knoty.

Svíčky WoodWick jsou opatřeny unikátním dřevěným knotem, který má výraznou svítivost a jemně praská. Dřevěné knoty navíc rozpustí jezírko ještě rychleji, než bavlněné.

Péče o knot

Je důležité udržovat knot v délce 3-5 mm, a to i před prvním zapálením. Pokud se objeví kouř nebo černá houbička na konci knotu, sfoukněte plamínek, zastřihněte knot (nenechte jeho zbytek spadnout do svíčky) a znovu svíčku zapalte. U svíček WoodWick můžete velice opatrně odlomit vrchní černé konečky knotu. Pokud už zbývá jen 1,5 cm vysoká vrstva vosku, je čas se se svíčkou rozloučit, chrání dno před nadměrným zahřátím. Zbývá-li tedy na dně jen tenká vrstva, svíčku naposledy zapalte a nechejte knot, aby sám zhasl.

Svíčku nedoporučujeme pálit příliš dlouho poté, co se vytvořilo kompletní jezírko, mohlo by dojít k ohnutí knotu ve vysoké vrstvě tekutého vosku. Pokud se to stane, svíčku sfoukněte a než vosk ztuhne, knot narovnejte do rovné svislé polohy.

Bezpečnost

Svíčky nepalte poblíž hořlavých předmětů (třeba u záclon), na choulostivém podkladu a také se ujistěte, že na ně nedosáhnou děti a domácí zvířata. Svíčka by měla stát vždy na rovném povrchu a mimo průvan. No a to hlavní: nikdy nenechávejte hořící svíčku bez dozoru, vždy jí při svém odchodu sfoukněte.

Upcycling sklenic: jak se zbavit zbytků vosků

Vosku do aromalampy, který již nevoní, se nejlépe zbavíte vložením aromky do mrazáku (či pouze mističky, je-li odnímatelná). Vosk se smrští a za chvíli jej lze snadno vyloupnout.

Zbytků vosku na dně svíčky se zbavíte nalitím velmi horké vody, která vosk rozpustí. Poté nechejte vychladnout, seberte tuhý zbytek vosku a můžete ho nalámat třeba do aromalampy, čímž svíčku využijete "až do dna". Etikety svíček Yankee Candle a WoodWick lze odloupnout, takže po vyjmutí knotu vám zbytou krásné sklenice z kvalitního skla, které můžete využít mnoha způsoby. Inspiraci najdete zde.

Všechna práva vyhrazena © Yankeesvicky.cz 2024