infoyankee@ztrade.cz 731 648 024 (PO-PÁ 8:00-14:30)
Prodejny
Přihlásit
Vítejte zpět
Zapomněli jste heslo?
Jsem tu poprvé Zaregistrovat se
Košík
Doprava od 49 Kč a pro objednávky nad 1 000 Kč doprava zdarma.
ZAČÍNÁME S VŮNĚMI
Chcete si pořídit vůni do bytu nebo auta a nevíte, odkud začít? Naše tipy vám pomohou se rychle zorientovat - krok za krokem. Připraveni? Jdeme na to!
1Co je to vůně


Každá vůně má molekulu určitého tvaru. Ta pronikne nosem do centra emocí v mozku a ovlivní naše pocity. Mozek si převážnou většinu vůní pamatuje velmi dlouho, zatímco věci, které jsme například před rokem viděli, zapomene. Čich je tedy lepší “pokladnicí vzpomínek” než zrak.

2Jak nás vůně ovlivňuje


Náš mozek si tvar voňavé molekuly zapamatuje a jakmile jí cítíme znovu, živě se nám vybaví první vzpomínka. Vůní si připomenete krásné momenty v minulosti, nebo si vytvoříte vzpomínky nové, které si rádi vyvoláte v budoucnu. Vůně nám dokáží zlepšit náladu, nezapomeňte proto ani na své blízké, i o ni se potřebují občas uvolnit či povzbudit a bytové parfémy jsou hezký a oblíbený dárek.

Věděli jste, že
lidský nos je hlavním orgánem čichu i chuti? Chuťové pohárky na našem jazyku dokážou rozlišit jen čtyři vjemy – sladké, kyselé, hořké a slané. Všechny ostatní „chutě“ identifikují čichové receptory v nosních dírkách. Člověk dokáže rozpoznat tisíce vůní, náš nos zachytí i jednu částici vůně v několika miliardách částic vzduchu!
3Druhy bytových vůní


Mít příjemně provoněný domov s pocitem čistoty je pro mnoho lidí běžnou součástí životního stylu. A že je z čeho vybírat! Vůní je celá škála, vybere si každý - ženy i muži, kteří začínají být důležitou součástí “voňavé komunity”.
Základní členění vůní je na svěží, květinové, citrusové, ovocné, dřevité nebo gurmánské - vůně jídla a koření. Ženy používají všechny typy, muži většinou čisté a svěží nebo dřevité a kořeněné. Specifickou skupinou jsou vůně vánoční, ty jsou laděné do aroma jehličnanů nebo vánočního cukroví.

Vůně mívají různou intenzitu, jejíž vnímání je individuální, stejnou vůni jeden téměř necítí, na jiného je příliš výrazná. Chce to trochu experimentovat, abyste našli to pravé.

4Jak vybrat vůni


Pokud si nejste jistí, co si na začátek pořídit, sáhněte po našich bestsellerech, které najdete rozdělené podle značek níže. Jsou to prověřené vůně, které se nejvíc prodávají. Nejlepší pro vás ale bude - nemáte-li to příliš z ruky - navštívit některou z našich voňavých značkových prodejen, kde si ovoníte a prohlédnete náš kompletní sortiment. Naše asistentky vám ochotně poradí!

PRAHA Nový Smíchov, Westfield Chodov, Centrum Černý Most • BRNO Vaňkovka, Olympia • OSTRAVA Nová Karolina, Avion • HRADEC KRÁLOVÉ Futurum • PLZEŇ Olympia
5Vonné svíčky


Pálení svíček má staletou tradici, která má původ v potřebě sejít se večer kolem hořícího ohniště.

Naše svíčky jsou vyrobeny z prvotřídního parafínu, ze směsi parafínu a sójového vosku nebo pouze se sójového vosku. Vosk společně s bavlněným knotem (u značky WoodWick s dřevěným) zaručují perfektní hoření. Vosková směs je rovnoměrně nasycena vonnými oleji, svíčka tedy voní po celou dobu stejně intenzivně.

Doba hoření závisí na její velikosti. Malé svíčky voní v řádech nižších desítek hodin, velké až 150 hodin. Intenzita vůně závisí nejen na jejím typu, ale i na průměru svíčky, tedy ploše voskového jezírka, z něhož se uvolňují vonné esence. Malá svíčka provoní malou místnost (nepoužívejte jí v malých uzavřených prostorách), velká větší.

Existují zásady, jak se o svíčku starat, jako je vždy nechat rozpustit vrchní vrstvu až k okraji sklenice, nebo pravidelně zastřihovat knot. Důležité je i sfouknout svíčku, když začíná být voskové jezero příliš vysoké, knot by mohl "uhnout" ze středu. Mnohem víc praktických rad k péči o svíčku se dozvíte tady.

Jak vůně nejlépe vyzkoušet
6Votivní svíčky

Jejich výhodou je cena, díky které můžete vůni vyzkoušet, než koupíte větší svíčku. Nabízíme dva druhy votivek - klasické a skleněné. Klasické je nutné pálit ve svícínku (kalíšku), protože se roztékají. Skleněné kalíšek nepotřebují. Při zapálení více votivek najednou (můžete zkusit i kombinaci vůní) vás potěší efekt více plamínků a také intenzivnější vůně. Samotná votivka voní velmi jemně a ucítíte jí spíše v menším prostoru.

7Vonné vosky

Voní intenzivně, a to i ve velkém prostoru. Vždy nejméně 8 hodin, ale většinou déle - některé siláky lidé používají i dva tři dny. Rozpouštějí se v aromalampě (bez vody) pomocí obyčejné čajové svíčky. Jejich objem neubývá, pouze se odpařují vonné esence, jakmile vosk nevoní, nahraďte ho novým. Pokud vám vosk nejde vyloupnout, vložte aromalampu na chvíli do mrazáku, pak to půjde samo.

vonné vosky
Vůně bez hoření
8Scenterpiece

Systém Scenterpiece od Yankee Candle zajistí nejintenzivnější provonění pro velké prostory a navíc umožňuje vůně velmi rychle měnit podle nálady. Základem je elektrická aromalampa. Do ní se pak vkládají Easy MeltCups, tedy vonné vosky v kalíšcích, které můžete použít opakovaně. Chcete-li vůni změnit, stačí vyjmou kalíšek (klidně s voskem, který je ještě tekutý - kalíšek má studený okraj) a vložit jiný.

Scenterpiece
9Vonné difuzéry


Jejich výhodou je, že voní nonstop několik týdnů a nemusíte se o ně starat - stačí je jednou za dva týdny v lahvičce otočit, aby se vůně zintenzivnila. Dobře se hodí třeba pro rodiny s dětmi nebo domácími mazlíčky a do kanceláře s protipožárními čidly. Buď vložíte přírodní stébla do lahvičky s tekutinou, nebo nabízíme voňavé tyčinky, které už vonnou esenci obsahují, nehrozí tedy vylití. Praktické jsou náhradní vonné náplně, které vonění výrazně zlevní.

10Vůně do zásuvky


Udělají vám podobnou službu jako vonná stébla, jejich efekt je však silnější. Provonění interiéru je zároveň širší a rovnoměrnější. Výhodou je, že intenzitu vůně lze regulovat. I zde existují náhradní náplně. Vůně do zásuvky nabízíme v našich nejprodávanějších vůních, v sezónních kolekcích nejsou. Pokud si přejete přijít domů a hned za dveřmi se nechat obejmout voňavou svěžestí, jsou pro vás ideální volba!

11Ultrazvukové difuzéry


Tyto designové přístroje se zapojují do zásuvky (některé lze nabít přes USB a používat bez kabelu) a voní díky nakapání vonného oleje do vody nebo vložení vonné náplně. Odpařováním tekutiny pak nejen rychle a intenzivně provoní místnost, ale také zvlhčují vzduch. Navíc svítí v několika barvách, na své si tedy přijde čich i zrak. Jsou v nabídce Millefiori Milano i Yankee Candle, WoodWick tyto difuzéry nemá.

12Vůně do auta


Praktická věc a hezký dárek úplně pro každého. Výrobky dodají interiéru auta pocit čistoty. Najdete je v sortimentu všech tří našich značek. Některé voní stále (visačky a vůně do zapalovače), jiné se výrazněji rozvoní, když zapnete ventilaci (vůně do ventilace). Nejstylovější jsou vonítka Icon od Millefiori Milano, které nabízejí různé barvy a vzory krytů.

13Doplňky

Sem patří aromalampy (na čajovou svíčku i elektrické), svícny na votivní a čajové svíčky, nádoby na svíčky, ozdobné prstence, talířky pod svíčku a stínítka. Jsou moc hezké a mají i praktický účel - chrání nábytek a stabilizují plamen. Šikovné jsou i speciální nůžky k zastřihování knotu a zhášedlo, které zamezí kouření knotu při sfouknutí. Mnoho našich zákazníků doplňky pravidelně používá - svíčkám sluší, pozvedají zážitek z vůně na vyšší úroveň a zajišťují optimální rozpouštění vosku.

Doplňky
Pokud jste dočetli až sem, úspěšně jste absolvovali náš rychlokurz vůní.
Gratulujeme!


Všechna práva vyhrazena © Yankeesvicky.cz 2023